Biz
Evleniyoruz!!

Sonsuz Askımıza…

HAYATIMIZ BOYUNCA AŞKIMIZIN, SEVGİMİZİN VE DOSTLUĞUMUZUN BAKİ KALMASI DİLEĞİYLE…

Yıllar önce birbirimizi tanıdığımızda daha çocuk denecek yaştaydık. Yılların bu kadar çabuk geçeceğini hiçbir zaman tahmin edemezdik. Bir de baktık ki büyümüşüz ve aradan geçen tüm zamandan sonra evlenmeye karar vermişiz.

Artık biz de yuvamızı kurma kararı almışız, tüm zorluklara göğüs germek, tüm güzellikleri birlikte yaşamak ve hayatın her anından birlikte keyif almak için bir yolculuğa hazırlanmışız.

about_1

Bazıları bu yolculuğun zorlu olacağını söyler bazıları ise zorunlu olduğunu. Ama bizim için bu ne bir zorunluluktur ne de zor bir durumdur. Aksine biz birbirimizi öylesine derin ve öylesine çok seviyoruz.

Hayatımız boyunca “doğru insan”ı bulmak için çabalarız. Biz şanslı insanlardanız ve birbirimiz için yaratılmış o doğru insanı bulduk ve aşkımızın sonsuz olması için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz.

“Hayat bir yolculuktur, bir varıs noktası degil.”

~ Ralph Waldo Emerson ~

Zafer, Sabredenlerin Olur…

Hayatımız boyunca yaşayacağımız tüm iyi ve kötü anlarda birbirimize sabretmek dileğiyle…

Pırıl pırıl ütülü giysili, misler gibi parfüm kokulu, saçları taralı, dişleri fırçalanmış adamı / kadını sevmek kolaydır. Aslında aşk, aynı insanı, sabahın körü uykudan uyandırdığındaki en sinirli hali ile de kabul edebilmek, aynı tuvaleti bir dakika arayla kullanabilmek, diz yapmış pijamalarla kanepede yastıklara sarılıp sızmışken bile şefkatle okşayabilmektir. Buna katlanamayanlar zaten âşık değillerdir. Bu durumda evlilik hoşlandığın insana karşı olan duygularını öldürüyor diyebiliriz. Zira âşıksan, aynı havayı solumak bile zevk verir. Hep beraber olmak istersin. Banyodan gelen su sesi bile onun evde olduğunun işaretidir ve huzur verir.

about_2

Ütülediğin gömleğin ona ne kadar çok yakışacağını düşünürsün. Pişirdiğin yemeği ne çok seveceğini hayal edersin. Bin tane ayakkabısı varken bin birinciye sahip olmaktan mutlu olacak diye, istediğin gömleği satın almaktan vazgeçersin. Zamanla almaktan çok, bir şeyler vermekten mutluluk duyduğunu keşfedersin. Aşk evlilikte gider gelir. Halıya kola döktüğünde aşk biter, ama o, halıyı temizleyebilirse gene aşık olunur. O aradaki sinir evresini aşabilenler ellinci yıla kadeh kaldıranlardır. Tahammül edemeyenler ise evliliğin yalan olduğuna inanacaklardır. Biz 50.yılımızda aşkımızın sonsuz oluşunu kutlayanlardan olalım çünkü Zafer, sabredenlerin olur.


Hayat kısa gelen bir battaniye gibidir,

Yukarı çekersin ayak parmakların isyan eder. Aşağı çekersin omuzların titrer. Ama yine de, neşeli insanlar dizlerini karınlarına çeker, rahat bir uyku uyumayı başarır….

Her koşulda, tüm zorluklarda ve yaşayacağımız her anda birbirimizin yanında olacağımıza söz veriyoruz.

En Mutlu
Günümüz!

0 8 A Ğ U S T O S , C U M A R T E S İ 2 0 1 5 İ S T A N B U L

~ Tüm sevdiklerimizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. ~